PlayStation 5 – zdjęcie prototypu konsoli wyciekło do sieci

Deweloperzy gier już dysponują prototypem konsoli PlayStation 5. Zdjęcie takiej konstrukcji ma wiele wspólnego z wcześniejszymi grafikami opublikowanymi w sieci.

0

Znalezione obrazy dla zapytania ps5

Czekacie na PlayStation 5? Do premiery nowej konsoli pozostało jeszcze sporo czasu, ale deweloperzy już dostali inżynieryjne wersje PS5. Do sieci wyciekło zdjęcie takiej konstrukcji.

Konsola PlayStation 5

Nadchodząca konsola Sony ma zaoferować zupełnie nowe możliwości. Mówimy o dużo wydajniejszym procesorze, szybkim nośniku SSD i napędzie Blu-ray. Wraz z nową konsolą pojawi się także nowy pad.

Zastosowany procesor to autorska konstrukcja opracowana przez AMD. Jednostka zaoferuje wsparcie dla techniki ray-tracing i rozdzielczości 8K, a półprzewodnikowy nośnik wyeliminuje ładowanie poziomów gier.

Dev Kit PlayStation 5

PlayStation 5 Dev Kit

Wersja deweloperska (tzw. dev kit) ma wiele wspólnego z grafikami, które wcześniej pojawiły się w sieci. Uwagę zwraca obudowa w kształcie litery V z dużymi otworami wentylacyjnymi.

Na froncie znalazła się szczelina napędu optycznego oraz pięć przycisków. Po prawej stronie wyprowadzono sześć portów USB (w tym jeden USB 2.0 typu B oraz co najmniej trzy w wersji USB 3.0).

Warto pamiętać, że zdjęcie przedstawia prototyp konsoli, więc w zasadzie należy je traktować tylko jako ciekawostkę. Finalna wersja PlayStation 5 najpewniej będzie wyglądać zupełnie inaczej. Jak dokładnie? Tego dowiemy się dopiero pod koniec roku – wtedy ma zadebiutować PS5.

 

Źródło benchmark

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że jesteś w porządku z tym, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej