ASUS Zephyrus S GX701 z GeForce RTX 2080 oraz ekranem 300 Hz

ASUS na targach IFA w Berlinie zapowiedział wprowadzenie nowej wersji notebooka Zephyrus S GX701GX, który oprócz procesorów Intel Core 9 generacji oraz karty NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q, zaoferuje także ekran IPS z odświeżaniem na poziomie 300 Hz.

0

Wczoraj podczas konferencji Acera w Berlinie firma podzieliła się informacją o odświeżeniu gamingowego notebooka Predator Triton 500 – największą zmianą będzie wprowadzenie ekranu IPS o częstotliwości odświeżania 300 Hz. Sprzęt zrobił niemałe wrażenie podczas konferencji i zaraz po jej zakończeniu pojawiło się mnóstwo osób by na żywo zobaczyć taką matrycę w notebooku. Triton 500 jednak nie będzie jedynym urządzeniem wyposażonym w panele o tak wysokim odświeżeniu, ponieważ podobną taktykę wykorzystał ASUS, który na swojej konferencji zapowiedział wprowadzenie w październiku do sprzedaży nowej wersji Zephyrusa S GX701, który będzie z kolei posiadał 17-calowy ekran IPS o częstotliwości odświeżania 300 Hz.

ASUS Zephyrus S GX701GX był już testowany na PurePC i okazał się bardzo dobrym laptopem z naprawdę niskim poborem energii w stosunku do oferowanej wydajności. Teraz tajwański producent postanowił odświeżyć konstrukcję, której rynkowy debiut został zapowiedziany na październik. W nowszej wersji otrzymamy kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q, która tym razem zostanie nieco podkręcona w stosunku do poprzednika. Zamiast TDP 90W będzie możliwość ustawienia TDP na poziomie 100W, co przełoży się na wyższe taktowanie w trybie GPU Boost 4.0 i nieco wyższą wydajność. Dodatkowo sprzęt zostanie wyposażony w 17,3″ panel IPS o rozdzielczości Full HD oraz z częstotliwością odświeżania 300 Hz przy czasie reakcji 3 ms. Dodatkowo pojawią się warianty Zephyrus S GX531 oraz GX701 z matrycami wspierającymi HDR, tutaj jednak żadne konkrety jeszcze nie padły ze strony firmy.

ASUS Zephyrus S GX701 z ekranem IPS 300 Hz pojawi się w przyszłym miesiącu natomiast w kolejnych miesiącach odświeżane będą również 15,6″ oraz 17,3″ modele Strix SCAR III, które także ostatecznie zostaną wyposażone w takie same matryce jak w laptopach Zephyrus S i Acer Triton 500. Ostatni w kolejce będzie Zephyrus GX502, który dopiero niedawno zaczął wchodzić do sprzedaży, jednak i on doczeka się nowszych wariantów z ekranami 300 Hz. Wygląda na to, że w przyszłym roku wszyscy duzi producenci laptopów będą chcieli pochwalić się obecnością 300 Hz ekranów IPS w swoich urządzeniach.

Źródło asus zdjęcia

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że jesteś w porządku z tym, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej