AOC G2 – 24 i 27-calowe monitory 144 Hz z AMD FreeSync

AOC CQ27G2 oparty zostanie na zakrzywionej matrycy VA, zaś modele AOC 24G2U i 27G2U wykorzystywać będą płaską matrycę IPS.

0

Z wysoką częstotliwością odświeżania jest jak z nośnikami półprzewodnikowymi. Ktoś, kto nigdy nie miał ani jednego, ani drugiego twierdzi, że to niepotrzebny wydatek – przecież tak jak ma teraz, jest dobrze. Zaś osoby, które na SSD lub wysokim Hz trochę popracowały, nie wyobrażają sobie powrotu tylko do HDD lub 60 Hz. Do tej pory sensowne matryce z dodatkami takimi jak FreeSync były stosunkowo drogie, ale na nasze szczęście powoli się to zmienia. AOC przygotował trzy nowe monitory z serii G2, które zaoferują 144 Hz, matrycę IPS lub VA oraz rozdzielczość Full HD lub Quad HD w rozsądnych pieniądzach. A wszystko to utrzymane w gamingowej, ale stonowanej czarno-czerwonej stylistyce.

AOC G2 - 24 i 27-calowe monitory 144 Hz z AMD FreeSync [1]

Marka AOC pokaże na rozpoczynających się targach Gamescom w niemieckiej Kolonii trzy nowe monitory dla graczy. Mowa o serii G2 w skład której wejdzie model 24-calowy w postaci 24G2U oraz 27-calowe 27G2U i CQ27G2. Dwa pierwsze będą korzystać z klasycznych, płaskich matryc IPS oferujących rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, zaś AOC CQ27G2 oparty zostanie na zakrzywionej matrycy VA o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Wszystkie z nich pochwalić się mogą wysoką częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz wsparciem dla standardu AMD FreeSync.

AOC G2 - 24 i 27-calowe monitory 144 Hz z AMD FreeSync [2]

Oczywiście nowe monitory od AOC będą wyposażone w podstawę z regulacją góra-dół oraz lekkim wychyleniem ekranu, jak i możliwy będzie montaż na uchwytach zgodnych z VESA 100. Wśród złącz znajdziemy dwa porty HDMI, jeden DisplayPort, jeden D-Sub (VGA) oraz złącza audio. Nie zabraknie też HUBa dla czterech złącz USB. Więcej szczegółów w postaci dokładnych wymiarów, wagi oraz sugerowanych w Polsce cen poznamy lada dzień. Znając jednak dotychczasową ofertę AOC można się spodziewać dobrego stosunku ceny do możliwości.

AOC G2 - 24 i 27-calowe monitory 144 Hz z AMD FreeSync [3]

Źródło AOC

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że jesteś w porządku z tym, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej