Aktualizacja KB4515384 do Windows 10 naprawia… i dodaje błędy

Zbiorcza aktualizacja KB4515384 rozwiązuje problemy z obciążeniem procesora, ale wprowadza również nowe usterki związane z menu Start i funkcją Windows Search.

0

Niedawna zbiorcza aktualizacja Windows 10 o oznaczeniu KB4512941 dla wersji 18362.329 okazała się zawierać kilka bugów. Dotyczyły one skoków użycia procesora (nawet do 40%) i były one związane z usługą Cortana, która na domiar złego w ogóle odmawiała uruchomienia się. Istniało kilka sposobów na rozwiązanie zaistniałego problemu, ale wymagały one dość zaawansowanej ingerencji użytkownika w system. 10 września Microsoft wreszcie opublikował uaktualnienie, które w teorii usunęło niedawne usterki. Ale czy tak naprawdę do końca? Jak się okazało, faktycznie bug związany z nadmiernym obciążeniem CPU zniknął. Wygląda jednak na to, że Microsoft eliminując jedną usterkę wprowadził na jej miejsce inne.

Aktualizacja KB4515384 do Windows 10 naprawia i dodaje problemy [1]

Zbiorcza aktualizacja Windows 10 KB4515384 usunęła problemy związane z procesorem, ale zarazem przysporzyła użytkownikom systemu nowych kłopotów. Warto podkreślić, że zaistniała sytuacja może mieć charakter jednostkowy, niemniej jednak kilku użytkowników Reddit skarżyło się na błędy menu Start oraz usługi Windows Search. Problem polegał na tym, że menu nie włączało się w ogóle, bądź witało dotkniętych użytkowników komunikatem o krytycznym błędzie. Jeśli chodzi natomiast o funkcję wyszukiwania, według kilku doniesień, pasek za nią odpowiadający nie wyświetlał tekstu w ogóle. Wydawałoby się, że najsensowniejszym rozwiązaniem będzie po prostu usunięcie ostatniej aktualizacji.

Aktualizacja KB4515384 do Windows 10 naprawia i dodaje problemy [2]

Jak się okazuje, wykonanie tego kroku, owszem, przynosi oczekiwany rezultat, ale po ponownym zainstalowaniu KB4515384 problem powraca. W takiej sytuacji jedyną nadzieją jest odinstalowanie nie jednego, lecz dwóch ostatnich zbiorczych uaktualnień. Jeśli nie działa wam menu Start i / lub wyszukiwanie, najprościej użyć skrótu Windows + I, a następnie stamtąd przejść do opcji aktualizacji i bezpieczeństwa, wybrać zakładkę Windows Update, odnaleźć historię aktualizacji i ręcznie usunąć KB4515384 (plus ewentualnie KB4512941). Niezależnie od skali problemu, do takich sytuacji nie powinno dochodzić, a Microsoft powinien jak najszybciej zmienić procedury wdrażania swoich uaktualnień.

Źródło ppe

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że jesteś w porządku z tym, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej